top of page

JAKI MASZ TALENT? Genialny test StrengthsFinder.

Pakuj plecak i przenieś się ze mną na chwilę do….szkoły. Co tam masz dzisiaj nabazgrane w planie? Uu, fizyka. To stąd te nerwy od rana? Nie idzie Ci, choć ślęczysz nad książkami? Pała?! Nieee, nie wkręcaj się. Może wyciągniesz tróję. Wiem, pewnie wyślą Cię na jakieś korki, MUSISZ się w końcu podciągnąć. A jak na polskim? No coś Ty, aż taka dobra Ci wyszła ta rozprawka? Zresztą, co ja się dziwię, to było do przewidzenia! W końcu zawsze miałeś do tego talent…

Wiesz, co? Jesteś dla mnie ważny! I gdy mnie tak odwiedzasz pod tym wirtualnym adresem, nie mogę Ci podać lampki wina czy kubka herbaty, dlatego chcę Ci zaserwować coś innego: słowa.

Tym razem będą o Twoich mocnych stronach. Pytanie brzmi, czy je w ogóle znasz? W czym jesteś naprawdę dobry? Co Cię wyróżnia?

Na pewno coś takiego masz: talent, który towarzyszy Ci od dawna, ale być może go nie zauważyłeś lub…go nie doceniasz. W jego namierzeniu i nazwaniu pomaga test StrengthsFinder, o którym dzisiaj Ci opowiem.

(Mała N tyle razy puszcza „Mam tę moc” z Krainy Lodu, że ewidentnie mi się udzieliło i zaczęłam sobie zadawać filozoficzne pytania pt. „a jaką JA mam moc?!” 😉 ).

Do dzieła!

Test Gallupa – StrengthsFinder – powstał na podstawie kilkudziesięciu lat badań. Opiera się na psychologii pozytywnej, a jego idea zakłada, że:

1. POPRZEZ TEST NAMIERZASZ SWOJE MOCNE STRONY (spośród 34 „dostępnych”)

2. ANALIZUJESZ ICH ZNACZENIE

3. POŚWIĘCASZ CZAS NA TO, W CZYM JESTEŚ NATURALNIE DOBRY, A NIE NA DZIEDZINY, KTÓRE CI NIE IDĄ

Przyznaj, że sensowne! To oznacza, że zeszyt do fizyki idzie w kąt, a rodzice, zamiast na korepetycje z elektrostatyki, zapisują Cię na kółko literackie.

Albo, że jeśli za nic nie „wychodzi” Ci bieganie i nie rozumiesz, czym się ta Natalia z runwithmum tak jara – rzucasz to w cholerę i zapisujesz się na poledance albo łyżwy.

Piszę świeżo po teście – kupiłam go sobie w ramach mojego projektu Coś Nowego (czyli próbowania średnio raz na tydzień jednej, zupełnie nowej rzeczy) i z optymistycznym założeniem, że pomoże mi on wybrać dobrą opcję spośród kilku, które latają mi po głowie w kontekście przyszłości.

OK, WCHODZĘ W TO! JAK ZROBIĆ TEN TEST?

Krok 1. ZAKUP

Masz tutaj dwie opcje, obie do kupienia na stronie głównej testu:

  1. test TOP 5 – $19.99 – zdiagnozuje 5 Twoich najsilniejszych cech, w bonusie dostaniesz e-book StrenghtsFinder pełen wiedzy

  2. test ALL 34 – $ 89.00 (w tym e-book) – kompleksowy test, który wykaże wszystkie cechy i uszereguje je od 1 do 34.Ja robiłam wersję TOP 5 i na start spokojnie ona starcza – zwłaszcza, że mamy skupiać się na tym, co w nas najlepsze :)Płacić możesz kartą kredytową lub debetową z opcją transakcji internetowych.


Krok 2. PRZYGOTOWANIE

Po zalogowaniu otrzymujesz swój unikatowy kod. Teraz potrzebujesz już tylko ok. pół godziny spokoju, żebyś mógł porządnie skupić się na odpowiedziach. Nie ma powtórek!

Możesz wybrać opcję testu po polsku (polecam, bo na każde pytanie masz 20 sekund), wyniki i interpretacja dostępne są tylko po angielsku, ale możesz dostać ich polską interpretację zapisując się na newsletter u Dominika Juszczyka, certyfikowanego coacha Gallupa.

Krok 3. TEST

Na ekranie będą się wyświetlały kolejne pary stwierdzeń. Masz dwadzieścia sekund na wybór, więc działaj intuicyjnie! Za każdym razem wybierasz, do której opcji jest Ci bliżej i zaznaczasz odpowiednią kropkę. Jeśli kompletnie nie umiesz się zdecydować, wybierz kropkę środkową – neutralną.

Krok 4. WYNIKI

Po przejściu całości dostajesz werdykt: 5 swoich najmocniejszych stron (lub 34, jeśli kupiłeś pełną opcję). Na stronie i w książce możesz doczytać, co się kryje pod tymi tajemniczymi nazwami i jak możesz te swoje zdolności rozwijać.

MOJE WRAŻENIA

Czy moja „diagnoza” jest trafna? Tak zawyrokował test:


Activator (aktywator) to ktoś, kto koniecznie musi obrócić myśl w czyn. Niecierpliwek 🙂 Input (zbieracz) pragnie nowości, wiedzy, informacji i uwielbia je kolekcjonować Ideation (odkrywca) kreuje pomysły i fascynuje się nowymi możliwościami Futuristic (wizjoner) inspiruje siebie i innych przyszłością Strategic (strateg) tworzy alternatywne rozwiązania

Pozostałe opcje, na które się nie załapałam to m.in. dowodzenie, komunikatywność, organizator, rozwijanie innych, rozwaga, naprawianie, intelekt (myślicie, że powinnam strzelić focha na StrengthsFindera? 😀 )

Przede mną solidna porcja lektury o tajnikach mojej osobowości i jestem bardzo ciekawa tej podróży wgłąb siebie.

BONUS

Wisienka na torcie! Jakiś czas po opublikowaniu tego tekstu wpadłam na świetny podcast Z pasją o mocnych stronach prowadzony przez Dominika Juszczyka, certyfikowanego coacha instytutu Gallupa. Znajdziecie u niego pełno wiedzy i odcinki dedykowane konkretnym talentom. Jak one otwierają oczy…Teraz już wiem, czemu za pierwsze kieszonkowe kupiłam encyklopedię! Jednak nie byłam frajerką, to było silniejsze ode mnie i mam na to dowody! 🙂


Polecam Wam zrobienie tego testu i zdiagnozowanie swojej mocy. Całym sercem jestem ZA rozwijaniem tego, co nas wyróżnia. Doba jest krótka i zdecydowanie szkoda jej na walkę o 4 z fizyki. Czy nie lepsza jest 6 z polskiego? 😉

P.S. Nie miałam 6 z polskiego! Jeździłam na konkursy z matmy 😀 P.S.2. Jeśli zdecydujesz się zrobić test, to koniecznie daj mi znać o swoich wrażeniach. P.S.3. Jeśli chcesz poczytać o “supermocach” dzieci, zajrzyj do wpisu archiwalnego:

 
 

Do przeczytania!

N.

11 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page